- Previous results on Scorecard or on Cup Draw page
- Fixtures and results will update each week.
**Fixtures and results will update each week.
Fixtures | Score | Ref | Venue |
---|---|---|---|
Sunday 17th March 2024 | |||
Stewart Brien Cup semi final | |||
Edinburgh City FC v Hutchison Vale FC | p-p | C Bryson | Forrester HS grass 11am |
Division 1 | |||
Dalkeith Thistle Cardo v Leith Athletic FC | 2-4 | P Duncan | |
Lochend FA v Broxburn Athletic Colts | p-p | M Scott | Seafield |
Hillfield Swifts v Ratho United YFC | p-p | TBC | |
Eastside Rapids v Murieston United Blues | 7-0 | D Hand | |
Currie Star Yellows v Sprtans FC Youth | 0-9 | G Mathison | Balerno HS 3G 9.30am |
Division 2 | |||
Castlevale Blues v Gala Fairydean Rovers | 4-3 | S Duncan | Castlebrae HS 3G 11.45am |
Hibernian CFC v Spartans FC Whites | 4-2 | K McCallum | |
Kelso FC v Penicuik Athletic Gold | p-p | D Aitchison | |
North Merchiston Blacks v Haddington Athletic CFC | p-p | J Blackley | |
Lothian Colts FC v Redhall Star YFC | 4-0 | C McConnel | |
Leith Athletic Colts v Dalkeith Thistle Balompie | 3-0 | M Corner | Meadowbank 3G 10.15am |
Division 3A | |||
Arniston Rangers YFC v Loanhead MYFC | p-p | Greg Thomson | |
Dynamo Currie v Haddington Athletic Colts | p-p | B Walker | Currie grass |
Craigroyston Yellows v Gala Fairydean Development | 9-0 | C Malcolm | |
Tranent FC v Bonnyrigg Rose Pistons | 3-4 | S Dickson | |
North Berwick Town v Edinburgh South Warriors | 1-4 | J Cattanach | |
Castlevale Whites v Cramond Lazio | 1-5 | S Duncan | Castlebrae HS 3G 10am |
Division 3B | |||
Lauderdale FC v Edina Hibs | p-p | S Bowers | |
Peebles FC v Lochemd FA Colts | 2-9 | T Farndon | |
Currie Star Blues v Tynecastle FC | 0-5 | R Livingstone | Meggetland 3G 9.30am |
Edinburgh City Blacks v North Merchiston Whites | p-p | B Cowdy | Forrester HS 9.30am |
Salvesen CFC v KSQ Galaxy | 3-8 | S Wilson | Forrester HS 3G 11.30am |
Division 4 | |||
Edinburgh South Eagles v Tranent Blues | 9-1 | P Peace | |
Pilmar Smith League Cup | |||
Bonnyrigg Rose Dynamo v Leithen Vale SC | p-p | C Manson | |
Salvesen Blues v Dalkeith Thistle Deportivo | 5-3 | B Douglas | Forrester HS grass 11am |
Edinburgh South Titans v Dunbar United Whites | 0-1 | K Ferguson | |
Craigroyston Blues v Linton Hotspur | p-p | R White | |
KSQ Rapids v Earlston Rhymers | 1-8 | P Shaw | Hub |
Cramond Roma v Leith Athletic Blacks | 1-1 | R Menzies | Royal High 3G 11am |
Penicuik Athletic Yellows v Edinburgh City Whites | 2-7 | C McKenzie | |
No game Dalkeith Thistle CFC / Longniddry Villa / Musselburgh Windsor FC / Musselburgh Windsor Blues / Musselburgh Windsor Whites / Redhall Star Colts / North Berwick FC / Edinburgh South CFC/ Spartans FC Reds / Penicuik Athletic Whites / Currie Star Whites | |||
Sunday 24th March 2024 | |||
South East Region Cup semi final | |||
Hutchison Vale FC v Eastside Rapids | J Blackley | ||
Division 1 | |||
Murieston United Blues v Leith Athletic FC | A Fletcher | ||
Edinburgh City FC v Broxburn Athletic Colts | G Easton | Forrester HS grass 11am | |
Spartans FC Youth v Musselburgh Windsor FC | K McCallum | Arboretum 9.30am | |
Currie Star Yellows v Dalkeith Thistle Cardo | TBC | TBC | |
Lochend FA v Ratho United YFC | P Dawson | Seafield | |
Hillfield Swifts v North Berwick FC | TBC | ||
Division 2 | |||
Gala Fairydean Rovers v Haddington Athletic CFC | K Home | ||
Castlevale Blues v Musselburgh Windsor Blues | D Hansen | Castlebrae HS 3G 11.45am | |
Lothian Colts FC v Kelso FC | B Parks | ||
Penicuik Athletic Gold v Dalkeith Thistle Balompie | R Mottram | ||
North Merchiston Blacks v Hibernian CFC | B Walker | Firrhill HS 3G 10.45am | |
Edinburgh South CFC v Redhall Star YFC | S Thomson | ||
Spartans FC Whites v Leith Athletic Colts | K McCallum | Arboretum 11.30am | |
Division 3A | |||
Bonnyrigg Rose Pistons v Arniston Rangers YFC | L Crawford | ||
Castlevale Whites v Spartans FC Reds | D Hansen | Castlebare HS 3G 10am | |
Loanhead MYFC v Gala Fairydean Development | C Skirving | ||
Craigroyston Yellows v Cramond Lazio | TBC | ||
Tranent FC v Edinburgh South Warriors | S Dickson | ||
Dynamo Currie v North Berwick Town | C Malcolm | Currie grass | |
Haddington Athletic Colts v Dalkeith Thistle CFC | H Thomson | ||
Division 3B | |||
Peebles FC v Longniddry Villa | O Nolan | ||
Currie Star Blues v Lauderdale FC | R Livingstone | Meggetland grass 11am | |
Musselburgh Windsor Whites v Salvesen CFC | M Corner | ||
Edinburgh City Blacks v Penicuik Athletic Whites | TBC | TBc | |
North Merchiston Whites v KSQ Galaxy | B Douglas | Harrison Park | |
Tynecastle FC v Lochend FA Colts | TBC | ||
Pilmar Smith League Cup | |||
Dalkeith Thistle Deportivo v Bonnyrigg Rose Dynamo | A Marr | ||
Edinburgh South Eagles v Leithen Vale SC | K Ferguson | ||
Linton Hotspur FC v Dunbar United Whites | C Whittingham | ||
Edinburgh South Titans v Craigroyston Blues | Greg Thomson | ||
Penicuik Athletic Yellows v Currie Star Whites | J Thomson | ||
Redhall Star Colts v Edinburgh City Whites | S Wilson | ||
Leith Athletic Blacks v Earlston Rhymers | S Harris | Leith Links | |
Cramond Roma v KSQ Rapids | TBC | ||
No game Edina Hibs / Salvesen Bllues / Tranent FC Blues |