u14's Fixtures and Results

  • Previous results on Scorecard or on Cup Draw page
  • Fixtures and results will update each week.
Fixtures Score Ref Venue
Sunday 12th August 2018
Division 1
Edinburgh South CFC v Edinburgh City FC 2-2 J Markey
Division 2
Beechwood FC v Kelso FC 5-3 A Laing
Dunbar United Colts v Salvesen CFC 9-3 J Cattanach
Redhall Star YFC v Musselburgh Windsor Blues 3-3 M Smith
Lochend YFC v Currie Star FC 3-3 D Gordon Seafield
Division 4
Preston Athletic YFC v Earlston Rhymers 3-8 C Bryson
Newtongrange Star YDA v Musselburgh Young Stars 5-4 D Hand
Easthouses FC v Currie Star Colts 1-0 R Marr
Sunday 19th August 2018
Division 1
Edinburgh Development Club v Edinburgh South CFC J Markey
Tynecastle FC v Lochend FA M Smith
Portobello CFA v Lasswade Thistle FC D Paterson Portobello 3G, 11am
St Bernard's BC Midlothian v Musselburgh Windsor FC R Thomson
Edinburgh City FC v Spartans FC Youth C Higgins Forrester HS 3G, 11.30am
Division 2
Beechwood FC v Lasswade Thistle Reds A Downie
Redhall Star YFC v Dunbar United Colts P Hay
Kelso FC v Longniddry Villa I Cairns
Salvesen CFC v Loanhead MYFC K Green Forrester HS grass, 11am
Musselburgh Windsor Blues v Hutchison Vale Colts S Norris
Currie Star FC v Leith Athletic FC R Livingstone
Gala Fairydean Rovers v Lochend YFC S Bowers
Division 3
Haddington Athletic CFC v Tynecastle FC Maroon C Bryson
AC Oxgangs v Penicuik Athletic YFC S Lamb
Duns Juniors v North Berwick Colts D Windrum
Currie FC v Kirkliston South Queensferry J Taylor
Peebles FC v Spartans FC Flyers A Marr
Cramond FC v North Merchiston FC S Harris Royal High 3G, 11.15am
Division 4
Bonnyrigg Rose FC v Spartans FC Locomotive R McKean
Earlston Rhymers v Gullane Athletic E Walsh
Musselburgh Young Stars v Currie Star Colts Z Cleeton
Newtongrange Star YDA v Edinburgh South CFC Cobras R Gemmell
Edinburgh South CFC Reds v Lasswade Thistle Rose C Roulston
No Game - Hutchison Vale FC / Edinburgh South CFC Ospreys / Leith Athletic Colts / Preston Athletic YFC
Tuesday 21st August 2018
Division 1
Edinburgh Development Club v Tynecastle FC P Peace
Hutchison Vale FC v Edinburgh City FC S Norris
St Bernard's BC Midlothian v Edinburgh South CFC J Markey
Lochend FA v Musselburgh Windsor FC D Gordon
Portobello CFA v Spartans FC Youth C Bryson
Division 2
Loanhead MYFC v Gala Fairydean Rovers R McKean
Lasswade Thistle Reds v Kelso FC L Hogarth
Dunbar United Colts v Leith Athletic FC J Cattanach
Musselburgh Windsor Blues v Longniddry Villa S Cochrane
Currie Star FC v Beechwood FC S Hammersley
Salvesen CFC v Lochend YFC K Green
Hutchison Vale Colts v Redhall Star YFC A Laing
Division 3
Penicuik Athletic YFC v Peebles FC R Marr
Kirkliston South Queensferry v Cramond FC J Frame
Edinburgh South Ospreys v North Berwick Colts I Patterson
AC Oxgangs CFC v Haddington Athletic CFC  J Taylor
Tynecastle FC Maroon v Currie FC R Livingstone
Spartans FC Flyers v North Merchiston FC R Lauder
Division 4
Musselburgh Young Stars v Gullane Athletic Z Cleeton
Earlston Rhymers v Bonnyrigg Rose FC K Home
Edinburgh South CFC Cobras v Preston Athletic YFC A Marr
Lasswade Thistle Rose v Newtongrange Star YDA M McHale
Spartans FC Locomotive v Currie Star Colts S Harris
No Game - Lasswade Thistle FC / Duns Juniors / Leith Athletic Colts / Edinburgh South CFC Reds
Sunday 26th August 2018
TBC
Tuesday 28th August 2018
Division 1
Tynecastle FC v Hutchison Vale FC J Frame
Lasswade Thistle FC v St Bernard's BC Midlothian J Thomson
Musselburgh Windsor FC v Portobello CFA S Norris
Edinburgh South CFC v Lochend FA L Hogarth
Edinburgh City FC v Edinburgh Development P Hay
Division 2
Longniddry Villa v Dunbar United Colts K Ferguson
Kelso FC v Gala Fairydean Rovers R Hume
Loanhead MYFC v Lasswade Thistle Reds A Marr
Redhall Star YFC v Currie Star FC R Livingstone
Leith Athletic FC v Musselburgh Windsor Blues R White
Beechwood FC v Salvesen CFC G Mathison
Lochend YFC v Hutchison Vale Colts R Lauder
Division 3
Peebles FC v Duns Juniors C Whittingham
Haddington Athletic CFC v North Berwick Colts J Cattanach
North Merchiston FC v Tynecastle FC Maroon D Gordon
Currie FC v AC Oxgangs CFC K Green
Cramond FC v Spartans FC Flyers A Downie
Edinburgh South CFC Ospreys v Penicuik Athletic YFC I Patterson
Division 4
Edinburgh South CFC Reds v Currie Star Colts S Harris
Musselburgh Young Stars v Edinburgh South Cobras Z Cleeton
Preston Athletic YFC v Gullane Athletic C Bryson
Leith Athletic Colts v Spartans FC Locomotive D Paterson
Bonnyrigg Rose FC v Lasswade Thistle Rose M McHale
No Game - Earlston Rhymers / Newtongrange Star YDA
Sunday 2nd September 2018
TBC

ShareThis