u15's Fixtures and Results

  • Previous results on Scorecard or on Cup Draw page
  • Fixtures and results will update each week.
Fixtures Score
Sunday 19th January 2020
Federation of Hearts Supporters Cup
AC Oxgangs v Currie FC A Laing
Peebles FC v Kelso FC R Hume
Portobello CFA v Cramond FC D Paterson Portobello HS 3G, 2pm
Musselburgh Windsor FC v Bonnyrigg Rose FC D Gordon
Cavalry Park v Hutchison Vale FC D Cormack Jack Kane 3G, 3pm
John McConnell Memorial Cup
Loanhead MYFC v Edinburgh South Ospreys R McKean
Dunbar United Colts v Lasswade Thistle Reds K Home
Division 1
Spartans FC Youth v Longniddry Villa M Corner
Lasswade Thistle FC v Livingston FC Community M Stewart
Salvesen Reds v Edinburgh City Blacks C Bryson Forrester HS 3G, 1pm
Division 2
Beechwood FC v Hutchison Vale Colts J Frame
Currie Star FC v Gala Fairydean Rovers R Menzies Balerno HS 3G, 1pm
Division 3
Tynecastle FC v Haddington Athletic CFC L Anderson
Spartans FC Locomotive v Penicuik Athletic YFC S Harris Broughton HS 3G, 2pm
Kirkliston South Queensferry v North Merchiston FC C Doyle Hub, noon
Salvesen CFC v Spartans FC Colts C Doyle Forrester HS 3G, 3pm
Division 4
Duns Juniors v Edinburgh South Cobras I Cairns
Edinburgh South Reds v Lasswade Thistle Rose A Ezz
Musselburgh Youngstars v Earlston Rhymers C Muir
Newtongrange Star YDA v Leith Athletic Colts C Roulston
No Game - Edinburgh City FC / Gullane Athletic / Redhall Star YFC / Musselburgh Windsor Blues / North Berwick FC / Currie Star Colts
Saturday 25th January 2020
Inspiresport Scottish Cup
Gairdoch United v Hutchison Vale FC
Sunday 26th January 2020
Inspiresport Scottish Cup
Lasswade Thistle FC v Banks o' Dee Albion John Thomson
Federation of Hearts Supporters Cup
Edinburgh City FC v Spartans FC Youth C Bryson Forrester HS 3G, 1pm
John McConnell Memorial Cup
Portobello CFA v Edinburgh City Blacks S Hammersley Portobello HS 3G, 2pm
Peebles FC v Kirkliston South Queensferry C Whittingham
Bonnyrigg Rose FC v Longniddry Villa D Gordon
Musselburgh Windsor FC v Currie Star FC A Kelly
Kelso FC v Livingston FC Community K Home
Division 2
Dunbar United Colts v Beechwood FC A Rooney
AC Oxgangs v Edinburgh South Ospreys A Laing
Hutchison Vale Colts v Gala Fairydean Rovers J Darling Meggetland 3G, 3pm
Division 3
Spartans FC Locomotive v North Merchiston FC J Frame Broughton HS 3G, 2pm
Cramond FC v Penicuik Athletic YFC S Harris Royal High 3G, 2pm
Salvesen CFC v Haddington Athletic CFC C Doyle Forrester HS 3G, 1pm
Spartans FC Colts v Loanhead MYFC J Frame Broughton HS 3G, noon
North Berwick FC v Tynecastle FC A Marr
Division 4
Leith Athletic Colts v Musselburgh Young Stars M Corner
Newtongrange Star YDA v Currie FC R McKean
Earlston Rhymers v Edinburgh South Reds S Bowers
Edinburgh South Cobras v Currie Star Colts A Ezz
Lasswade Thistle Rose v Duns Juniors C Muir
No Game - Gullane Athletic / Cavalry Park / Musselburgh Windsor Blues / Redhall  Star YFC / Salvesen Reds / Lasswade Thistle Reds

ShareThis