u16's Fixtures and Results

  • Previous results on Scorecard or on Cup Draw page
  • Fixtures and results will update each week.
Fixtures Score Ref Venue
Sunday 9th December 2018
Inspiresport Scottish Cup
Tynecastle FC v Giffnock SC 1-3 T Mitchell
SPORTSassist South East Region Cup
Leith Athletic FC v Edinburgh South CFC Reds 9-1 I Bristow Portobello HS 3G, 2pm
Colin Greenhill Memorial Cup
Longniddry Villa v Edinburgh City Blacks 4-3aet A Marr
Spartans FC Reds v Musselburgh Windsor FC 1-3 I Baillie Broughton HS 3G, 2pm
Edinburgh City FC v Beechwood FC 4-2 P Burns Forrester HS 3G, 1pm
Cavalry Park v Edinburgh South CFC 3-3 4-2p M Gallacher
Tranent Colts FC v Broxburn Diamonds 0-1 C Bryson
Division 1
Bathgate Dynamo v Hutchison Vale FC p-p S Hammersley
Gala Fairydean Rovers v Leith Athletic Colts 3-7 G Muir
Division 2
Edinburgh City Whites v Arniston Rangers YFC 1-5 N Brown Forrester HS 3G, 3pm
Salvesen CFC v Eyemouth United FC 7-0 G McGregor Forrester HS 3G, 1pm
Spartans FC Youth v Lochend YFC 2-0 K Home
Division 3
Currie Star FC v Civil Service Strollers 4-3 C Roulston Balerno HS 3G, 1pm
Spartans FC Whites v Melrose FC 1-4 M Corner
North Berwick Colts v Edinburgh South CFC Colts 8-6 J Cattanach
Bonnyrigg Rose Cobras v Newtongrange Star YDA 0-1 C Muir
No Game - Portobello CFA / Musselburgh Young Stars / Cramond FC / Musselburgh Young Stars Blues / Arniston Rangers Blues / Blackhall Athletic / Redpath Albion
Sunday 16th December 2018
SPORTSassist South East Region Cup
Murieston United v Tynecastle FC
Jackie Faichney Memorial Cup
Cavalry Park v Musselburgh Young Stars D Paterson
Beechwood FC v Spartans FC Youth J Frame
Spartans FC Reds v Leith Athletic FC T Mitchell Broughton HS 3G, 2pm
Division 1
Musselburgh Windsor FC v Broxburn Diamonds John Thomson
Hutchison Vale FC v Edinburgh City Blacks S Hammersley Meggetland 3G, 3pm
Leith Athletic Colts v Bathgate Dynamo I Patterson Portobello HS 3G 2pm
Portobello CFA v Gala Fairydean Rovers M Corner
Division 2
Edinburgh City FC v Edinburgh South CFC Reds P Burns Forrester HS 3G, 1pm
Eyemouth United FC v Arniston Rangers YFC A Rooney
Salvesen CFC v Edinburgh City Whites G McGregor Forrester HS 3G, 1pm
Division 3
North Berwick Colts v Spartans FC Whites S Cochrane
Currie Star FC v Melrose FC C Roulston Balerno HS 3G, 1pm
Bonnyrigg Rose Cobras v Redpath Albion C Muir
Musselburgh Young Stars Blues v Civil Service Strollers D Dickson
Newtongrange Star YDA v Cramond FC R McKean
Edinburgh South CFC Colts v Arniston Rangers Blues M McHale
No Game - Tranent Colts FC / Longniddry Villa / Edinburgh South CFC / Lochend YFC / Blackhall Athletic

ShareThis