U13s Scottish Cup 2019/2020

**Fixtures and results will update each week.

Fixtures Score Ref Venue
1st Round      
Gartcairn FA Blues v Haddington Athletic Colts  4-3    
Bathgate Thistle Whites v Spartans FC Youth  0-10    
Milton Rovers YFC v Dunbar United Colts  1-0    
Blackburn United CYFC v Hillfield Swifts Colts  10-0    
Penicuik Athletic YFC v Livingston FCC Lions  9-3    
Gala Fairydean Rovers v Livingston FCC Whites  1-0    
Haddington Athletic Claret v Gartcairn FA  0-8    
Craigroyston CYFC v Kirkfield United  2-6    
Lochend FA v Nova Star FC  2-6    
Dalkeith Thistle Cardo v Hillfield Swifts Jets  0-9    
Currie Star FC v Bonnyrigg Rose Reds  6-2    
Lasswade Thistle Reds v North Berwick FC  9-0    
Lochend FA Colts v Portobello CFA 0-9
Penicuik Athletic YFC Blue v Edinburgh South CFC 0-9
Lauderdale FC v Salvesen Blues 4-3
Arniston Rangers Reds v Tynecastle FC Maroon 0-9
Newtongrange Star YDA v Portobello CFA Thistle 0-9
Murieston United Reds v Edinburgh United 7-1
Bonnyrigg Rose FC v Polbeth United 8-0
Edinburgh South Athletico v Tranent Colts FC 7-2
Edinburgh South Bocas v Linlithgow Rose Maroon 10-1
Musselburgh Windsor FC v Hutchison Vale FC 5-3aet
2nd Round
Bathgate Thistle Blacks v Redhall Star YFC 7-2
Leith Athletic Colts v Nova Star 1-10
Musselburgh Windsor FC v AC Oxgangs Reds 10-1
Lasswade Thistle Reds v Currie Star FC 5-0
Kirkfield United v Edinburgh South Wildcats 1-0
Spartans FC Youth v Tynecastle FC Maroon 10-1
Lauderdale FC v Civil Service Strollers 9-0
Murieston United Reds v Portobello CFA 3-3 4-5p
Musselburgh Windsor Blues v Edinburgh South CFC 0-10
Leith Athletic FC v Edinburgh South Cobras 10-0
Bonnyrigg Rose FC v Edinburgh South Bocas 3-5aet
Edinburgh City Reds v Dalkeith Thistle CFC 0-1
Hillfield Swifts Jets v Bathgate Thistle Blues 1-3
Haddington Athletic CFC v Gartcairn FA 4-1
Gala Fairydean Rovers v East Calder CFC 7-0
Salvesen Reds v Murieston United Blue 0-6
Portobello CFA Thistle v Edina Hibs 1-0
Linlithgow Rose CFC v Arniston Rangers YFC 1-0
Penicuik Athletic YFC v Craigshill Thistle Reds 9-0
Gartcairn FA Blues v LIvingston FC Community 1-6
Lasswade Thistle FC v Edinburgh City FC 7-0
Harthill Royal v Spartans FC Whites 2-10
Tranent Blues v Newcraighall Leith Vics 7-2
Blackburn United CYFC v Armdale CFC Stars 1-0
Salvesen CFC v Bonnyrigg Rose Whites 5-3
Edinburgh South Athletico v Musselburgh Young Stars 10-0
Tynecastle FC v Edinburgh South Raccoons 10-0
Milton Rovers YFC v Armadale CFC United 3-0
3rd Round
Bathgate Thistle Blacks v Dunipace FC 1-4
Yett Farm BC v Penicuik Athletic YFC 2-0
Dundee West FC Royals v Lasswade Thistle FC 3-4
Tranent Colts Blues v AM Soccer Club 1 2-7
Glasgow Boys v Haddington Athletic CFC 2-7
Blackburn United CYFC v Nova Star 4-0
Blantyre Victoria FC v Spartans FC Whites 4-2aet
Musselburgh Windsor FC v Busby Amateurs 10-0
Lasswade Thistle Reds v Linwood Rangers YC 5-5 6-7p
Leith Athletic FC v Jimmy Johnstone Academy 3-6
Gala Fairydean Rovers v Portobello CFA 0-3
Bathgate Thistle CFC Blues v Salvesen CFC 1-4
Steins Thistle v Edinburgh South Athletico 2-3
Linlithgow Rose CFC v Lauderdale FC 10-1
Dreghorn Stars v Spartans FC Youth 1-7
Forfar BC Blue v Edinburgh South Bocas 2-3
Tynecastle FC v Murieston United Blues 4-1
Ayr Boswell FC v Edinburgh South CFC 0-10
Cambusnethan Talbot BC v Portobello CFA Thistle 7-2
Livingston FC Community v North Queensferry FC 2-2 6-7p
Kirkfield United v Dyce BC 0-7
Dalkeith Thistle CFC v Fairmuir BC 10-2
4th Round
Lasswade Thistle FC v Drongan United 7-2
Riverside FC v Edinburgh South CFC 0-9
Musselburgh Windsor FC v Blue Brazil BC 3-1aet
Haddington Athletic CFC v Gairdoch United 2-7
Dalkeith Thistle CFC v Cambuslang Rangers 4-1
Salvesen CFC v Dunipace FC 2-4
Blackburn United CYFC v Milton Rovers FC 1-4
Glenburn Miners WFC v Edinburgh South Athletico 4-3
Ashfield Juniors v Edinburgh South Bocas 8-3
Thorn Athletic YFC v Linlithgow Rose CFC 3-1
Spartans FC Youth v East End Lewis Youth 1-4
Burntisland Boys FC v Portobello CFA 0-7
Dundee United SC v Tynecastle FC 3-5
5th Round
LK Galaxy Blues v Dalkeith Thistle CFC 2-1
Edinburgh South CFC v Dyce BC 4-0
Lasswade Thistle FC v AM Soccer Club 1-3
Thorn Athletic YFC v Tynecastle FC 6-1
Monifieth Athletic v Milton Rovers YFC 0-2
Ashfield Juniors v Portobello CFA 1-2
Musselburgh Windsor FC v Sons of Struth Glasgow 3-1
6th Round
Portobello CFA v Glenburn MWFC 4-0
East End BC v Milton Rovers 5-4aet
Edinburgh South CFC v LK Galaxy Blues 6-1
Thistle Youth FC v Musselburgh Windsor FC 1-3
7th Round
East Kilbride YC v Portobello CFA 2-1
Musselburgh Windsor FC v AM Soccer Club 4-3
East End Lewis Youth v Edinburgh South CFC
Semi finals
East End United / Gairdoch United v East End Lewis Y / Edinburgh South
East Kilbride YC v Musselburgh Windsor FC

ShareThis