Under 13 Scottish Cup 2018/2019

Fixtures Score Ref Venue
1st Round                             16 Ties 40 Byes                             1st / 2nd September
Dalkeith Thistle CFC v Linlithgow Rose CFC White 5-1
West Lothian FC v Salvesen CFC 3-4aet
Tranent Colts FC v Livingston FCC Yellow 4-2
Hutchison Vale FC v Gartcairn FA 5-0
Spartans FC Whites v Mid Calder Colts 2-5
Linlithgow Rose CFC Maroon v Linlithgow Rose CFC 0-10
Kirkliston South Queensferry v Broxburn Athletic Colts 0-5
Craigroyston CYFC v Edinburgh South CFC 1-4
Shotts YMCA v Blackburn United CYFC Whites 0-7
Dalkeith Thistle Blacks v Peebles FC 1-10
North Merchiston Whites v Tranent Colts Blues 7-5
Lothian Colts v Longniddry Villa 0-3
Cramond FC v Bathgate Thistle CFC Blacks 1-5
Bathgate Thistle CFC Whites v Gala Fairydean Rovers 1-12
Leith Athletic Colts v Falkirk FC Foundation 9-0
Spartans FC Youth v Craigshill Thistle 12-1
2nd Round                                                                             29th / 30th September
Musselburgh Windsor FC v Blackburn United CYFC Whites 4-3
Peebles FC v Tranent Colts FC 1-7
Portobello CFA v Cramond FC Romans 12-0
Bonnyrigg Rose Whites v North Merchiston Whites 12-1
North Merchiston Blacks v Eyemouth United FC 5-3
Kirkfield United v Spartans FC Youth 0-6
Syngenta Juveniles v Bonnyrigg Rose Reds 2-4
Mid Calder Colts v Newtongrange Star YDA 7-2
Currie FC v Salvesen CFC Reds 1-0
Gala Fairydean Rovers v Currie Star White 12-1
Spartans FC Reds v Murieston United 1-0
Tynecastle FC v Edinburgh South CFC 6-1
Inverkeithing United FC v Lothian Colts Blues 12-0
Livingston FC Community Red v Edinburgh South CFC Jaguars 1-0
Edinburgh City Whites v Currie Star FC 1-12
Armadale CFC v Dalkeith Thistle CFC 1-6
Currie Star Blue v Dunbar United Colts 1-5
Currie Star Yellow v Salvesen CFC 0-1
Musselburgh Young Stars v Armadale CFC Blues 3-6
Carluke United v Livingston FC Community Black 3-1
Broxburn Athletic Colts v Haddington Athletic CFC 0-12
Redhall Star YFC v Bathgate Thistle CFC Blacks 1-9
Arniston Rangers YFC v Edinburgh United YFC 4-4 5-4p
Pumpherston United v Airdrie United BC 0-5
Leith Athletic FC v Hutchison Vale FC 0-4
Longniddry Villa v Edinburgh City FC 2-3
Linlithgow Rose CFC v Bathgate Thistle CFC Reds 12-0
Tynecastle FC Whites v Leith Athletic Colts 7-1
3rd Round                                                                                      3rd / 4th November
Arniston Rangers YFC v Hamilton Accies BC 0-1
Drumchapel United v North Merchiston Blacks 5-1
Carse Thistle FC v Tranent Colts FC 3-5
Amsoccer Club v Tynecastle FC 0-6
Hutchison Vale FC v Thorn Athletic YFC 3-2
Livingston FC Community Red v Portobello FCA 0-9
Airdrieonians Real BC v Bonnyrigg Rose Reds 4-0
Heston Rovers  v Linlithgow Rose CFC 1-2
Gala Fairydean Rovers v Parkmoor FC 6-2
Bathgate Thistle CFC Blacks v Clydesdale FC 6-3
Inverkeithing United FC v St Andrews Colts FC 6-0
Balloch Eastfield FC Navy v Spartans FC Reds 5-2
Salvesen CFC v Claremont AFC 5-0
Edinburgh City FC v Syngenta Juveniles Grange 2-0
Dalkeith Thistle CFC v Renton Craigandro 6-2
Airdrie United BC v Kilsyth CFC Kelvin 2-1
Rosebank Thistle v Currie Star FC 1-6
Tynecastle FC Whites v Deveronvale Reds 10-0
Mid Calder Colts v Carluke United 0-1
Bonnyrigg Rose Whites v Stenhousemuir FC 6-3
Dunbar United Colts v Auchinleck Talbot 5-2
Glenrothes Athletic v Haddington Athletic CFC 2-4
Clydebank FC v Armadale CFC Blues 11-0
Dryburgh Athletic v Musselburgh Windsor FC 4-0
Currie FC v Eddlewood BC 0-5
Spartans FC Youth v Irvine Meadow 4-3
4th Round                                                                                    17th / 18th November
St Cadocs YC v Tynecastle FC 2-3aet
Eddlewood BC v Airdrie United BC 3-0
Dyce BC v Spartans FC Youth 3-2
Inverkeithing United v Glenvale AFC 10-3
Portobello CFA v Balloch Eastfield FC Navy 12-1
Carluke United v Blairgowrie &Rattray CFC 3-2
Linlithgow Rose CFC v Tynecastle FC Whites 2-3aet
Clarkston Athletic v Gala Fairydean Rovers JFC 6-2
Edinburgh City FC v Gairdoch United FC Gold 5-4aet
Hamilton Accies BC v Tranent Colts FC 3-5
Salvesen CFC v Dunbar United Colts 2-0
Sons of Struth v Bonnyrigg Rose Whites 6-1
Bathgate Thistle CFC Blacks v Glasgow Boys 1-5
West End Reds v Dalkeith Thistle CFC 5-1
Lewis United Youth v Hutchison Vale FC 0-2
Haddington Athletic CFC v Pollock United SA 1-4
Currie Star FC v Thistle Weir 2-1
5th Round                                                                                   1st / 2nd December
Clarkston Athletic v Hutchison Vale FC 1-2
Tynecastle FC v Carolside Sports Club 7-0
Currie Star FC v Dunipace FC 4-0
Edinburgh City FC v Salvesen CFC 0-3
Inverkeithing United FC v Eddlewood BC 7-1
Portobello CFA v Carluke United 0-1
Sons of Struth v Tynecastle FC Whites 5-0
Tranent Colts FC v East Kilbride Burgh United 2-3aet
6th Round                                                                                26th / 27th January
Airdrieonians Real BC v Carluke United 2-0
St Patricks SA v Salvesen CFC 4-0
Broomhill Lightning v Currie Star FC 4-3
Tynecastle FC v Inverkeithing United 0-0 5-4p
Hutchison Vale FC v East Kilbride Burgh United 5-0
7th Round
Hutchison Vale FC v Broomhill SC Lightning 2-2 1-3p
Tynecastle FC v Dyce BC 1-3

ShareThis