u13's Fixtures and Results

  • Previous results on Scorecard or on Cup Draw page
  • Fixtures and results will update each week.
Fixtures Score Ref Venue
Tuesday 20th August 2019
Division 1
Salvesen CFC v Tynecastle FC 5-3 P Peace
Wednesday 21st August 2019
Division 2
Bonnyrigg Rose FC v Lasswade Thistle Reds 0-8 D Hand
Division 4
Currie Star Colts v Edinburgh South CFC Cobras 0-3 M McHale
Thursday 22nd August 2019
Division 1
Lasswade Thistle FC v Edinburgh South CFC 2-1 L Hogarth
Edinburgh South CFC Athletico v Bonnyrigg Rose White 5-1 M Gallacher
Spartans FC Youth v Nova Star 9-1 J Taylor
Musselburgh Windsor FC v Portobello CFA 0-1 D Gordon
Hutchison Vale FC v Edinburgh City FC 9-3 R Livingstone
Division 2
Edinburgh South Bocas v Dalkeith Thistle CFC 1-4 D Paterson
Edina Hibs v Haddington Athletic CFC 0-9 I Bristow
Lochend FA v Tranent Colts FC 1-5 C Higgins
Edinburgh City Reds v Hillfield Swifts 1-6 T Mitchell
Portobello CFA Thistle v Spartans FC Whites 1-1 M Corner
Tynecastle FC Maroon v Salvesen Blues 3-2 P Hay
Division 3A
Penicuik Athletic YFC v Gala Fairydean Rovers 5-0 D Hand
Peebles FC v Salvesen Reds 4-0 C Whittingham
Tranent Colts Blues v Musselburgh Windsor Blues 5-3 K Ferguson
Craigroyston CYFC v Musselburgh Young Stars 9-2 R White
Division 3B
Selkirk FC v Currie Star FC 3-2 B Mitchison
Arniston Rangers YFC v Lothian Colts FC 1-0 G McGregor
Edinburgh United v Edinburgh South CFC Raccoons 1-7 R Menzies
AC Oxgangs Reds v Redhall Star YFC 1-8 G Mathison
Leith Athletic Colts v Cramond FC 4-2 C Bryson
Division 4
Ancrum FC v Duns Juniors 3-1 R Hume
Dunbar United Colts v North Berwick FC 3-9 J Cattanach
Haddington Athletic Colts v Lauderdale FC 2-2 S Cochrane
Edinburgh South CFC Wildcats v Newcraighall Leith Vics 0-4 S Hammersley
Dalkeith Thistle Cardo v Arniston Rangers Reds 6-0 C Muir
Bonnyrigg Rose Red v Newtongrange Star YDA 9-0 A Marr
Civil Service Strollers v Hillfield Swifts Colts 6-2 K Green
No Game - Leith Athletic FC / Edinburgh Red Lions / Redpath Albion
Friday 23rd August 2019
Division 3A
Lochend FA Colts v Haddington Athletic Claret C Muir
Sunday 25th August 2019
Division 1
Bonnyrigg Rose White v Hutchison Vale FC D Gordon
Edinburgh South CFC v Salvesen CFC I Bristow
Musselburgh Windsor FC v Tynecastle FC G McGregor
Nova Star v Edinburgh South Athletico J Darling
Portobello CFA v Edinburgh City FC M Gallacher
Spartans FC Youth v Lasswade Thistle FC Jack Thomson
Division 2
Dalkeith Thistle CFC v Edina Hibs S Robertson
Lochend FA v Bonnyrigg Rose FC M Corner Portobello HS 3G 11am
Hillfield Swifts Jets v Tranent Colts FC B Douglas
Lasswade Thistle Reds v Leith Athletic FC L Hogarth
Haddington Athletic CFC v Portobello CFA Thistle S Cochrane
Tynecastle FC Maroon v Edinburgh South Bocas M Stewart
Edinburgh City Reds v Spartans FC Whites C Bryson Forrester HS grass 11am
Division 3A
Gala Fairydean Rovers v Musselburgh Windsor Blues R Hume
Musselburgh Young Stars v Lochend FA Colts S Harris
Craigroyston CYFC v Salvesen Reds B Ritchie
Haddington Athletic Claret v Peebles FC K Ferguson
Penicuik Athletic YFC v Tranent Colts Blues D Hand
Division 3B
AC Oxgangs Reds v Edinburgh United G Marini
Arniston Rangers YFC v Cramond FC C Doyle
Redhall Star YFC v Edinburgh South Raccoons A Laing
Leith Athletic Colts v Selkirk FC J Frame
Division 4
Ancrum JFC v North Berwick Colts S Bowers
Lauderdale FC v Arniston Rangers Reds A Marshall
Bonnyrigg Rose Reds v Currie Star Colts G Cooper
Dalkeith Thistle Cardo v Dunbar United Colts C Muir
Edinburgh South Wildcats v Redpath Albion D Donnelly-Kay
Newtongrange Star YDA v Hillfield Swifts Colts TBC
Edinburgh South Colrs v Newcraighall Leith Vics A Ezz
Duns Juniors v Civil Service Strollers I Cairns
Penicuik Athletic Blues v Haddington Athletic Colts R McKean
No Game - Salvesen Blues / Edinburgh Red Lions / Lothian Colts  / Currie Star FC
Wednesday 28th August 2019
Division 1
Bonnyrigg Rose Whites v Lasswade Thistle D Gordon
Division 3A
Salvesen Reds v Penicuik Athletic YFC P Peace
Thursday 29th August 2019
Division 1
Edinburgh South CFC v Edinburgh South CFC Athletico M Gallacher
Tynecastle FC v Hutchison Vale FC G Mathison
Edinburgh City FC v Salvesen CFC T Mitchell
Portobello CFA v Spartans FC Youth M Corner
Division 2
Dalkeith Thistle CFC v Bonnyrigg Rose FC G McGregor
Salvesen Blues v Edinburgh City Reds M Stewart
Tranent Colts FC v Haddington Athletic CFC K Ferguson
Edina Hibs v Lochend FA D Paterson
Lasswade Thistle Reds v Edinburgh South CFC Bocas John Thomson
Spartans FC Whites v Tynecastle FC Maroon C Bryson
Leith Athletic FC v Portobello CFA Thistle L Hogarth
Division 3A
Gala Fairydean Rovers v Peebles FC R Hume
Haddington Athletic Claret v Musselburgh Windsor Blues S Cochrane
Musselburgh Young Star v Tranent Colts Blues M Scott
Craigroyston CYFC v Lochend FA Colts R White
Division 3B
Selkirk FC v Arniston Rangers YFC B Mitchison
Edinburgh South CFC Raccoons v AC Oxgangs Reds R Livingstone
Lothian Colts FC v Leith Athletic Colts TBC
Redhall Star YFC v Currie Star FC P Burns
Cramond FC v Edinburgh United C Higgins
Division 4
Lauderdale FC v Ancrum FC A Marshall
Duns Juniors v Dunbar United Colts K Home
North Berwick FC v Haddington Athletic Colts J Cattanach
Hillfield Swifts Colts v Currie Star Colts J Darling
Newcraighall Leith Vics v Redpath Albion A Marr
Edinburgh South CFC Cobras v Civil Service Strollers M McHale
Arniston Rangers Reds v Bonnyrigg Rose Red D Hand
Newtongrange Star YDA v Dalkeith Thistle Cardo C Whittingham
No Game - Nova Star / Hillfield Swifts / Musselburgh Windsor FC / Edinburgh South Wildcats / Edinburgh Red Lions
Saturday 31st August 2019
Inspiresport Scottish Cup
Gartcairn FA Blues v Haddington Athletic Colts
Bathgate Thistle White v Spartans FC Youth
Milton Rovers YFC v Dunbar United Colts
Blackburn United CYFC v Hillfield Swifts Colts
Murieston United Reds v Edinburgh United
Sunday 1st September 2019
Inspiresport Scottish Cup
Penicuik Athletic YFC v Livingston FCC Lions L Hogarth
Haddington Athletic Claret v Gartcairn FA A Marr
Craigroyston CYFC v Kirkfield United R White
Lochend FA v Nova Star FC D Paterson Portobello HS 3G 11am
Dalkeith Thistle Cardo v Hillfield Swifts Jets I Bristow
Currie Star FC v Bonnyrigg Rose Red P Hay Meggetland 3G 9.30am
Lasswade Thistle Red v North Berwick FC K Home
Lochend FA Colts v Portobello CFA M Corner Seafield
Penicuik Athletic YFC Blue v Edinburgh South CFC R Marr
Lauderdale FC v Salvesen Blues G Muir
Arniston Rangers Reds v Tynecastle FC Maroon R McKean
Newtongrange Star YDA v Portobello CFA Thistle M Scott
Bonnyrigg Rose FC v Polbeth United S Robertson
Edinburgh South Athletico v Tranent Colts FC M Gallacher
Edinburgh South CFC Bocas v Linlithgow Rose Maroon Jack Thomson
Musselburgh Windsor FC v Hutchison Vale FC D Gordon
Edinburgh City v Whitburn FCA C Bryson Forrester HS grass 11am
Stewart Brien Cup
Salvesen CFC v Lasswade Thistle G Mathison Forrester HS grass 11am
Peter O'Neill Cup
Bonnyrigg Rose White v Tynecstle FC J Markey
Persevere Cup
Gala Fairydean Rovers v Salvesen Reds S Bowers
Polar Foods Cup
Edinburgh South Raccoons v Selkirk FC G Ezz
Arniston Rangers YFC v Cramond FC TBC
AC Oxgangs Reds v Leith Athletic Colts B Ritchie
Division 4 League Cup
Duns Juniors v Redpath Albion A Rooney
Currie Star Colts v Newcraighall Leith Vics M McHale Balerno HS 3G 9.30am
Division 2
Leith Athletic FC v Edina Hibs I Patterson
Dalkeith Thistle CFC v Spartans FC Whites TBC
Division 3A
Musselburgh Young Stars v Musselburgh Windsor Blues S Harris
Peebles FC v Tranent Colts Blues R Hume
Division 3B
Lothian Colts v Redhall Star YFC TBC
Division 4
Ancrum JFC v Civil Service Strollers A Marshall
Edinburgh South Cobras v Edinburgh South Widcats TBC
No game Edinburgh Red Lions / Edinburgh City Reds

ShareThis