u13's Fixtures and Results

  • Previous results on Scorecard or on Cup Draw page
  • Fixtures and results will update each week.
Fixtures Score Ref Venue
Sunday 16th May 2021
Stewart Brien Cup
Musselburgh Windsor FC v Edinburgh City FC I Bristow
Colin Campbell Sports Cup Semi-Final
Musselburgh Windsor Blues v Dalkeith Thiste CFC J Markey
Division 1
Bonnyrigg Rose FC v Spartans FC Youth J Thomson
Leith Athletic FC v Bonnyrigg Rose Barca S Divers Leith Academy 3G, noon 
Hutchison Vale FC v KSQ Galaxy N Duncan
Division 2 East / South
Musselburgh Windsor Whites v Gala Fairydean Rovers C Roulston
Lothian Colts FC v Melrose FC E Dempster
Division 2 North / West
KSQ Rapids v Spartans FC Blues D Smith
Edinburgh City Blacks v North Merchiston FC P Burns Forrester HS 3G, 10.30am
Edinburgh South Magpies v Hillfield Swifts Colts M Gallacher
Redhall Star YFC v Castlevale YDC C Hewitson
Currie Star Vindaloo v Leith Athletic Colts R Menzies Meggetland grass, 11.30am 
Division 3
Peebles FC v Bonnyrigg Rose Sherwood C Whittingham
Penicuik Athletic Whites v Craigroyston CYFC D Hand
Dunbar United Colts v Tynecastle FC Maroon J Cattanach
Spartans FC Whites v Dalkeith Thistle Cardo G Healey Gyle, 11.30am
Leith Athletic Blacks v Longniddry Villa D Gallagher
Edinburgh South Phoenix v Musselburgh Young Stars D Paterson
Gullane Athletic v Edinburgh City Whites S Cochrane
Loanhead MYFC v Tranent Colts White D Gordon
Division 4
Hillfield Swifts Rapids v North Berwick FC N Brown
Tranent Colts Blacks v Edinburgh South Falcons A McLaren
Cramond Wolves v St Bernard's BC Midlothian J Taylor Royal High 3G, 11.30am
Cramond FC v Haddington Athletic CFC S Harris Davidson Mains
Preston Athletic YFC v Currie Star Balti M Scott
Arniston Rangers YFC v Redhall Star Colts A Marr
KSQ Comets v Lochend FA J Frame
Bonnyrigg Rosse Cosmos v Edina Hibs C Russell
Redpath Albion PSA v Loanhead MYFC Royals C Taylor
No Game - Currie Star Madras / Tynecastle FC / Tranent Colts Blues
Wednesday 19th May 2021
Division 2 North / West
KSQ Rapids v Edinburgh City Blacks J Taylor
Thursday 20th May 2021
Division 1
Edinburgh City FC v Hutchison Vale FC S Thomson
KSQ Galaxy v Musselburgh Windsor FC N Brown
Bonnyrigg Rose Barca v Leith Athletic FC J THomson
Tynecastle FC v Bonnyrigg Rose FC R Livingstone
Division 2 East / South
Gala Fairydean Rovers v Dalkeith Thistle CFC R Hume
Musselburgh Windsor Blues v Melrose FC J Whiteoak
Division 2 North / West
Hillfield Swifts Colts v North Merchiston FC G Cooper
Edinburgh South Magpies v Currie Star Vindaloo D Gordon
KSQ Rapids v Edinburgh City Blacks J Taylor
Division 3
Tranent Colts Whites v Tynecastle FC Maroon L Anderson
Peebles FC v Dalkeith Thistle Cardo C Whittingham
Spartans FC Whites v Gullane Athletic C Taylor
Penicuik Athletic Whites v Musselburgh Young Stars S Robertson Pen
Edinburgh South Phoenix v Longniddry Villa S Duncan
Division 4
St Bernard's BC Midlothian v Arniston Rangers YFC D Hand
Cramond Wolves v Hillfield Swifts Rapids S Harris
Edinburgh South Falcons v Redpath Albion PSA T Courtney
Edina Hibs v KSQ Comets S Cochrane
Sunday 23rd May 2021
Colin Campbell Sports Cup Semi-Final
Lothian Colts v Tranent Colts Blues M Scott
Peter O'Neill Cup 
Hutchison Vale FC v Tynecastle FC G Healey
Division 1
Edinburgh City FC v KSQ Galaxy P Burns Forrester HS 3G, 10.30am
Musselburgh Windsor FC v Leith Athletic FC J Thomson
Bonnyrigg Rose Barca v Bonnyrigg Rose FC S Robertson  Pen
Divsion 2 East / South
Musselburgh Windsor Blues v Gala Fairydean Rovers M Gallacher
Musselburgh Windsor Whites v Melrose FC A McLaren
Division 2 North / West
KSQ Rapids v Castlevale DFC D Smith
Leith Athletic Colts v Edinburgh City Blacks S Harris Leith Academy 3G, noon
Hillfield Swifts Colts v Edinburgh South Magpies N Brown
Redhall Star YFC v North Merchiston FC J Frame
Currie Star Vindaloo v Spartans FC Blues B Blackley Meggetland grass, 9.15am
Division 3
Tranent Colts Whites v Bonnyrigg Rose Sherwood L Anderson
Gullane Athletic v Tynecastle FC Maroon J Cattanach
Craigroyston CYFC v Dalkeith Thistle Cardo B Ritchie
Edinburgh City Whites v Longniddry Villa C Doyle Forrester HS grass11am
Penicuik Athletic Whites v Dunbar United Colts C Whittingham
Leith Athletic Blacks v Peebles FC I Patterson
Loanhead MYFC v Spartans FC Whites A Marr
Musselburgh Young Stars v Currie Star Madras H Thomson
Division 4
Cramond FC v Arniston Rangers YFC C Bryson Royal High 3G, 11.30am
Redhall Star Colts v Bonnyrigg Rose Cosmos R Menzies
Preston Athletic YFC v Edinburgh City Falcons E Dempster
KSQ Comets v Loanhead MYFC Royals S Robertson SQ
Lochend FA v Hillfield Swifts Rapids M Corner Portobello HS 3G, 11am
St Bernard's BC Midlothian v Redpath Albion PSA C Roulston
Cramond Wolves v Tranent Colts Blacks  G Cooper Davidson Mains
Currie Star Balti v North Berwick FC C Hewitson Meggetland grass 11.30am
Haddington Athletic CFC v Edina Hibs C Burt
No Game - Spartans FC Youth / Dalkeith Thistle CFC / Edinburgh South Phoenix
Thursday 27th May 2021
Stewart Brien Cup semi final
Hutchison Vale FC v Musselburgh Windsor FC / Edinburgh City FC J Taylor
Division 1
Bonnyrigg Rose FC v Musselburgh Windsor FC / Edinburgh City FC A Burrell
Leith Athletic FC v KSQ Galaxy D Gallagher
Division 2 North / West
Currie Star Vindaloo v KSQ Rapids R Livingstone
Spartans FC Blues v Hillfield Swifts Colts C Taylor
Edinburgh South Magpies v Castlevale DFC S Divers
Division 3
Edinburgh South Phoenix v Peebles FC B Blackley
Tranent Colts Whites v Dalkeith Thistle Cardo C Burt
Craigroyston CYFC v Gullane Athletic I Patterson
Division 4
St Bernard's BC Midlothian v Edinburgh South Falcons T Courtney
KSQ Comets v Tranent Colts Blacks N Brown
Arniston Rangers YFC v Lochend FA C Skirving
Hillfield Swifts Rapids v Currie Star Balti G Cooper

ShareThis